MásikTV / SPORT

Dombóvári Kosársuli KE - Zalaegerszegi KK (83-78)
2017.11.11

2017.11.11

Az 5. fordulóban a ZKK csapatát fogadtuk, akik a mérkőzés előtt a tabella 10. helyét foglalták el. Picit csalóka ez a helyezés részükről, még kevés forduló ment le a bajnokságból, és mint tapasztalhattuk, ennél sokkal többre hivatottak. Mindkét csapatból meghatározó játékosok hiányoztak, hazai oldalon Pölöske ujjsérülés miatt nem tudta vállalni a játékot.
Viszonylag jól kezdtünk, az első negyed közepéig a szerzett 10 egységünk mellé mindössze 3 pontot kaptunk. Ezután viszont könnyelművé váltunk, komoly hibákat követtünk el a védő térfelünkön, és ezt azonnal kihasználta a vendégcsapat egy 12-0-ás futással (7. perc: 10-15). Nagyon görcsösek lettek a támadásaink, így 7 pontos ZKK előnnyel zárult az első negyed. A folytatásra sikerült egy picit összeszedni magunkat, egalizáltuk az eredményt, és fej-fej mellett haladtak a csapatok a félidőig. A szünetben próbáltuk rendbe rakni a védekezésünket, 1-2 szituációt átbeszéltünk, hogy működhetnénk hatékonyabban. Ezeket a dolgokat betartva nagyon jól indítottuk a 3. etapot, ügyes, pontos akciók után 9 pontos előnyt szereztünk (27. perc: 55-46). Ekkor újra hullámvölgybe kerültünk, 9-0-ás vendég rohamot követően megint egyenlő volt az állás. Minimális 1 pontos előnnyel indult a záró felvonás, melyben Szilágyi, Banai, és Tóth K. találataival a negyed közepére 8 pontra elléptünk. Majd a rendkívül szívósan kosárlabdázó vendégek, újra egy kosárra feljöttek (37. perc: 75-73). A lehető legjobbkor érkezett Tamás triplája, és ezzel az 5 pontos előnnyel jól sáfárkodtunk az utolsó 2 percben. Ha nehezen is, de sikerült itthon tartanunk a győzelemért járó két bajnoki pontot, a szimpatikusan küzdő ZKK ellen. Gratulálok mindkét csapatnak!